2019 Hedeflerim, 2018’in Son Yazısı || SinexGünlük ||

Yeni bir yıla girerken siz de aşırı umutlu olur musunuz? Ben olmam. Çünkü genellikle hayal kurar, umut eder bir insanımdır. Yani hayal kurmak için yeni yılı bekleyemem. Yeni yıla girmenin heyecanı tabi ki var üzerimde olmaz mı… Ama benim için önemli olan 31 Aralık- 1 Ocak değil 2018’den sonraki 2019!
Hatta bu bile bir şey ifade etmiyor, benim için önemli olan geri dönüp bakabilmek, baktığımda ardımda bıraktıklarımla mutlu olmak.
Örneğin, 2018 benim için yazı da kışı da oldukça verimli bir yıldı. Kendime her gün bir şeyler kattım, daha çok okudum, daha çok öğrendim, daha çok denedim… Bunlar ve daha fazlasını yapmaya devam ediyorum ve edeceğim inşallah.
Bu yazıyı yazmak benim için oldukça zor aslında. Çünkü ileride kurduğum planları anlatmaya çalışacağım. Aslında çok kapsamlı olmayacak, birçok hayalimi yazmayacağım, bu kez bana özeller.

Ayrıca gelecek hakkında isteklerimi yazmanın korkutan bir diğer yanı yapamamaktan korkmak. Hani siz planlar kurup hayallerinizin peşinde koşarken kaderiniz de ters yönden koşar da ortada çarpışıp hepiniz bir yana dağılırsınız ya…

Neyse ben hayallerime döneyim

2018’in okul dönemi o kadar yoğun geçti ki bundan sonra okulun ve derslerin hafifleyeceğini düşünmüyorum muhtemelen bu böyle devam edecek, happy new year 2019 kardeşim!
Cidden böyle ama, hedeflerime yaklaşıyorum çok az kaldı, şimdilik.
Ve güzel haber, gidip hafıza kartı alacağım telefonuma ve video olayına gireceğim! Öyle her gün her gün değil (bakarsınız bunu da yaparım) ama arada yazılarda yaptığım video yeşilliklerine farklı içerikler de eklemek istiyorum.

Tabi ki slime yapmayacağız gençler! Daha günlük havasında, güzel bir şeyler olacak. Şöyle söyleyeyim, takip edip videolarını ara sıra izlediğim youtuberlar Polina, Aslı, Jusuf, Nini ve Ahsen.
Ve bunların hepsi de çok doğal videolar yüklüyorlar. Tabi gayet profesyonel video kamerasına sahipler, ben akıllı telefon ya da profesyonel fotoğraf makinesi yardımıyla çekeceğim için biraz daha geri planda kalabilir…

Finaller biter bitmez!

Videoya tik koyduk, gelelim ikinciye! Bullet Journal yazımda da belirtmiştim, her ay ya da belli aralıklarla bullet çizimlerimi, fikirlerimi paylaşacağım demiştim. Aslında 2019’da belirlediğim asıl hedefler orada olacak.
Örneğin KTM sınavımdan sonra (NE OLUR KUANTUMDAN DA KTMDEN DE GEÇEYİM) hazırlayacağım yeni günlüğümde hedefler sayfasına yer vereceğim. Burada 2019 başlarken ve içerisinde belirlediğim hedeflerim olacak. Belki uzun vadeli, belki daha anlık hedefler olacak ama özünde “yapacağım” deyip üzerine çalışacağım konular olacak.
Mesela bir okuma listesi belirlemek istiyorum ve bundan şaşmayayım istiyorum ama asssssssssssssssssssssssssssssssla uyamayacağımı bildiğimden konularına göre bir liste belirleyeyim diyorum. Ki öyle olacak muhtemelen.

Bunların haricinde aklıma gelen yani doğrudan paylaşabileceğim bir hedefim yok. Aslında kafamdaki karıncaları durdurmak mümkün değil ama dediğim gibi hayallerimi yazıya dökmek çok kolay değil benim için.
Muhtemelen bu, 2018’in son yazısı olacak ve 2018’den son hatıra. Yıllar sonra ya da birkaç hafta sonra açıp okursan burayı Sinem, şuan gerçekten mutlu ve finallerin yorgunluğunda olduğumu söyleyeyim.
Şuan hangi ruh halindesin ya da saat kaç, tarih ne, neredesin hiçbir fikrim yok. Bunu, geçmişteki Sinem’den gelecekteki Sinem’e gönderiyorum… Her neredeysen ve nasılsan, bu cümlem seni mutlu etsin. Sen bu zamanlara gelmek için çok çabaladın, mutlu ol ve şükret.

İlk videomuzla başlayalım…

4 Comments

 • Reply gizem 12 Ocak 2019 at 15:34

  Merhaba , bilgisayarınız casper markasının hangi modeli acaba yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler .

  • Reply Sinem 15 Ocak 2019 at 08:11

   Merhaba, Casper Nirvana Ultrabook ancak serisi CGA sanırım tam emin değilim 😀

 • Reply Dert Anası 1 Ocak 2019 at 23:13

  Umarım herkesin gönlüne göre, dileklerinin gerçekleştiği güzel bir yıl olsun. Mutlu yıllar. 🙂

  • Reply Sinem 2 Ocak 2019 at 21:09

   Amiin, inşallah. Size de mutlu yıllar ♡♡

  Leave a Reply