Benden Sana Bir Hedef

Hayatım boyunca “yapamazsın, öyle olmaz, bu zor” diyenlerinizle mücadele ettim. Bu bir savaş değil ya da ben her şeyi yapmak zorunda değilim ama siz ne kadar çok “yapamazsın” derseniz ben o kadar yaparım. Hedef olarak belirlediklerime, hayallerime karşı düşündüğünüz bütün olumsuzluklar benim o yolda ilerlememi hızlandırıyor.

Aslında bunu çok da umursuyor muyum bilemedim. Yani benim hakkımda düşündükleriniz fikirlerimi pek değistirmiyor.

Kendime bir konuyu hedef olarak belirlediysem onu etraflıca ölçüp biçmiş, fikirlerimi sunmuşumdur ve sonucunda hedef olarak seçmişimdir. Yani o saatten sonra yoluma koyduğunuz taşlar, geçtiğiniz dalgalar pek bir şey ifade etmez.

Ha, bunu neden mi söylüyorum? Hiçbirinize şahsi olarak bir gönderme yapmıyorum böyle bir şey yapacağıma gider doğrudan söylerim. Ama bu şahsi bir mesele değil. Hedeflerimle ya da başkalarının hedefleriyle, hayalleriyle dalga geçen o kadar çok insan görüyorum ki bu benim midemi bulandırıyor.

Mesela ben mezun olunca yapmak istediklerimi birine söylediğimde, mutlaka bir “hah” deniyor. Hah? Hangi yazıda olduğunu tam hatırlamıyorum ama geçen yıllarda günlük yazılarım içerisinde bir yerlerde “yapacağım” dediğim bir çok şeyi yaptım. Ve yine söylüyorum, Allah’ın izniyle ben hayallerimin hepsine ulaşacağım arkadaşım.

Böyle bir şey yapıyorsan sende benim ya da diğer insanların hedefleriyle dalga geçmekten, boş boş yollarımıza taş atmaktan vazgeçip kendi dünyana geri dön. Böyle bir insan olup olmadığını nereden mi anlayabilirsin? En yakın zamanda kimin hangi hayaline “oğlum olur mu o ya saçmalana” dediğini düşün.

1 Comment

  • Reply Masif Dinamik 21 Ocak 2019 at 11:46

    Yazı için teşekkürler..
    Bu arada sizde web site mobil uygulama ve seo ihtiyaçlarınız için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Leave a Reply