Benimle Bir Hafta || Okulda Yaşam, Neler Okuyorum, İzlediklerim

   

  Rutin geçen bir haftamdan (gerçi daha haftanın bitmesine 2 gün var ama) herkese merhaba! Geçtiğimiz hafta anlaşmayı saat 17.00’da paylaşım yapacağım şeklinde yapmıştık ama şuan düzenlediğim birkaç kısımdan dolayı gecikmiş olabilir. Muhtemelen genellikle böyle yapacağımı bildiğimden en erken saat 17.00 diyeyim yazı paylaşım işine ne dersiniz?  
Normalde her gün paylaşırdım ancak bu kez bir yazıda biriktireyim de en son paylaşayım dedim. Bugün -yani cuma günü- neler yaptığımdan bahsedip paylaşımı yapayım!
   

  19 Ekim Cuma
Öncelikle, tüm hafta boyunca buraya fotoğraf yükleyip her günün anahatlarını birer maddeyle anlattım ki bugün hepsini uzun uzadıya yazayım. En son bekleyen bir sürpriz var sona kadar okuyun derim! 

15 Ekim Pazartesi

 Haftanın ilk günü olmasından olsa gerek her pazartesi yoğun bir trafiğe maruz kalıyorum. Bu arada, artık uyanır uyanmaz 1 bardak su içip bünyeyi uyandırma alışkanlığına sahip olmaya başlıyorum. Sabah 8 akşam 8 dışarıda olduğum için trafiğin tam olarak içerisinde yer alan bünyem iflasın eşiğine geliyor. Pazartesi-Salı ve Çarşamba okulda dolu dolu derslerde olduğum günler. Genellikle yemeğe gitmeye pek fırsat bulamıyoruz. Aslında pazartesi günleri diğerlerine nazaran bir tık daha rahat geçiyor. Ama bu kez (en azından 2 haftalık bir süre için) yanımda atıştırmalık bir şeyler götürüp yemeğe ayırdığım arayı kütüphanede çalışmaya karar verdim. Harika bir karardı, canım kendim! Yarım saat gibi bir boşluğum vardı ama o kısacık ara bile ders çalışmak için harika oldu.
Dediğim gibi, önümüzdeki hafta da böyle yapmayı planlıyorum, malum 30 Ekim- 9 Kasım sınav haftam!  
 Neyse bu şekilde dedik çıktım okuldan saat 16.00’da. 1 saat sonra kursum var, tripod ve kameram evde. Ev ve kurs arası 5 dakika yürüme mesafesinde ama okuldan eve gitmek pazartesi trafiğinde cidden zor. Babam kursun yanındaki büfeye bırakmış tripod ve kamerayı da oradan aldım da girdim kursa. Eve gitmememe rağmen 15 dakika gecikmeli gittim. Zaten okulda ve metroda ders çalıştığım için eve çok ağır bir ders çalışma programı kalmamıştı. Baktığım birkaç soru sonrası günün kapanışını yaptım. Şu saatte şunu şunu yedim gibi klişeleri pek kullanmayan biri olarak genel hatlarıyla bayağı yorgun geçen ama en başından beri “çok enerjiğim” dediğim bir günü bitirmiş oldum kısacası…

16 Ekim Salı

Güne başlarken uyanır uyanmaz su içme çalışmam ikinci gününde de devam ediyor. Ortalama yavru bir fil kadar su içebilme kapasitesine sahip ben sabahları asla su içemezdim. İçsem de mide ağrısından duramazdım. -di’li geçmiş zaman kullanıyorum çünkü 2 gündür gayet içiyorum hiç de bir şey yapmıyor. Aksine daha dinç hissediyorum. Tabi en az 2 bardak içmeliymişiz ama şimdilik 1 yeterli. Uyanmak için yüzü yıkamak gibi bir rutin haline getirdim bu işi sevdim! 
 Neyse bugün kurs yok, okuldan 14.30’da çıkıyorum bu iyi bir şey. Metroda ders çalışmak, evde ders çalışmak… Bunlar günümün ana temaları. Biraz fazla “sürekli ders odaklısın” diyebilirsiniz, zaten öyle olmaya çalışıyorum. Her zaman yapmak istediğim her şeye fırsat veriyorum, çabalıyorum ve şuan ders çalışma zamanı. Monoton bir şekilde yalnızca “ders ders ders” diye yaşamıyorum ama ağırlığı derslere vermek istiyorum bu yüzden bu hafta “biraz fazla çalışmalı”. Tabi yalnızca çalışmadım, kuzenimin instagram mağazası var, onun için fotoğraf çektim. Link ekliyorum, bakmak isterseniz;  @bi10da 
Bu güne dair söyleyeceğim son şey, Bostan ve Gülistan’a başladım. Her akşam yatmadan önce mutlaka okuyacağım diye başucuma koydum, yavaş yavaş tamamlayacağım.

17 Ekim Çarşamba 

Bu günü, ağlayarak, aklıma geldikçe yorularak yazıyorum! Saatli bir şekilde programı yazıyorum. Ama öncesinde, Salı gününden Çarşamba’nın çok yoğun geçtiğini bilerek okulda yemek için börek yaptım. Neyse saat 11de ilk ders, 13.00’a kadar. Tabi böyle dersler yarım saat önceden bırakılır ki bir sonraki derse gidelim… Ama öyle mi oldu! Diğer ders olan kuantuma koşarken (13.00- 15.00 arası kuantum) saat 12.52 idi. Yemek yemeyi geçtik zaten Allah sen büyüksün yarabbi bari kuantumdan erken çıksak dedik girdik derse. Ve ders 14.50’de bitirildi. Sonraki dersimiz 15.00-17.00 arası ama genelde 17yi de geçiyor dedik ki biz dersten derse koşarken öleceğiz bir yerlerde açlıktan. O aradaki 10 dakikada hayatta tutacak kadar yedik kalorilerden girdik derse. O ders de bir güzel bitti mi saat 5i geçmişken. Eve gidene kadar ayrı bir yorgunluk krizleri geçirdim zaten sabahtan beri kulağımda bir ağrı var iyice geçtim kendimden. Eve gelir gelmez yemek ardından bulduğum ilk boşlukta yattım. Ders çalışma gibi bir durum söz konusu dahi edilemez zaten bu günde 😀 Uyumadan önce (saat 21.00’da yattım düşünün) “The Crown” izlemeye başladım. Dizi izlemeyi sevmeyen bünyem 2.bölümü ne zaman izler en ufak bir fikrim yok ama bugünün en rahat hareketi dizi izlemek olacağı için izlediğime eminim.

18 Ekim Perşembe

Ben demiştim değil mi kulağım ağrıyor diye? Sabah kulak ağrısı ile uyandım. Bir ağrı kesici içtim hafiflemesi için, bayağıdır da mandalina yiyorum gribi enfeksiyonu uzak dursun diye.  Bu arada, sabah uyandığımda su içme çalışmam halen devam ediyor. 
  Dinleneyim bugün yoksa daha fena olacak düşüncesi ile okula gitmedim. Zaten 2 ders vardı. Tabi ki önemli derslerdi ama sonrasında daha perişan olmaktansa 1 günü feda edebilirim. Evde de kuantuma baktım biraz. Öyle bir baktım ki 3 soruyu tam olarak çözmek yaklaşık 3 saatimi aldı. Sınavda benzerlerinden 4-5 soruyu nasıl 1.5 saate sığdıracağımı inanın bilmiyorum 😀 
Perşembe pek bir şey yapmadım aslında evde durduğum için. Yalnızca, akşam yeni bir tarif keşfedip limonlu kurabiye yaptım. Tadı o kadar harika ki! Muhtemelen ben yaptığım için böyledir (asla mütevazı olamam aayahhsahs) ama kokusu ve aroması cidden güzel. Denemenizi öneririm. 19 Ekim Cuma

Aslında başlangıcı bugünden yazarak başlamıştım ancak bu günün sürprizinden bahsetmemiştim. Çok ekstrem bir şey değil, bir video yüklüyorum. Evet yanlış okumadınız, bir video!
Ders çalışırken dinleyebileceğiniz, isterseniz videoyu yavaşlatıp “birlikte çalışalım” olarak izleyebileceğiniz bir video. Video konusunda aşırı profesyonel olmadığım için küçük adımlarla ilerliyorum ama bu ögeyi daha çok kullanmaya başlayacağım sanırım. Ayrıca, eve yeni bir laptop yavrusu düştü, bu laptop kardeşimle bana kaldı, onun genelde okulda olduğunu düşünürsek, daha çok burayı kullanabileceğim.
   Videoyu yüklemeden önce, yarın erken uyanıp ders çalışmak istiyorum. Cumartesinin ne kadar verimli bir gün olduğu göz önüne alınırsa, çok eğleneceğiz çok!
Hadi o zaman beraber çalışalım…
 

2 Comments

  • Reply Beyaz Yakalı 2 Kasım 2018 at 14:27

    Bu tarzın çok güzel olmuş, günlük tadında keyifle okuyoruz. Umarım hedeflediğin noktaya ulaşırsın, ciddi emek veriyorsunuz.

    • Reply Sinem 12 Kasım 2018 at 00:51

      Teşekkür ederim elimden geldiğince burada olmaya çalışıyorum

    Leave a Reply