Bir Aylık Kitap Okuma Etkinliği Sonu, 24 saatte 5 kitap #kitabinkaileokuyoruz

Eğer bir kitap okuma kulübü içerisinde olsaydım insanları sürekli darlandırıp “haydi okuyun” demek görevlerini üstleneceğimden adım gibi eminim.

Ancak bu kez öyle yapmadım görüyorsunuz 😂 “Siz bilirsiniz listeyi belirlemekte de okumakta da” dedim çünkü kendi isteğinizle okumanızı istedim. Ben de ara ara paylaşsam da sürekli olarak paylaşımlar yapmadım. 18 Haziran’da sizlerle paylaştığım #kitabinkaileokuyoruz etkinliğini bugün 18 Temmuz itibariyle bitiriyorum.

Kitap okuma kulübü gibi olamadık bu kez çünkü daha baştayız. Ancak şu var ki zamanla ilerleyeceğiz. Yani ilk açılışta bir anda büyümeyi bekleyen mahalle esnafı gibi olmayalım çocuklar. Yavaş yavaş ilerleyeceğiz ancak kitap okuma kulübü içerisinde olacaksak iletişimde olmalıyız.

Hangi Kitapları Okuyacaktım?

Etkinliğin yazısında bir liste belirlemiştim. Maddeleri yazıda bulabilirsiniz tabi ancak ben kendi okuyacağım kitapları yazmamıştım. Çünkü onların çok dışında okuma ihtimalim olanlar vardı. E okuma listemin dışına çıktım mı aksi düşünülemezz 😂😂

18 Haziran’da oluşturduğum listem buydu. Büyük-küçük harf yanlışlarım var ancak ilk haliyle kalması için düzenlemedim 🙂

Neler Okudum? 24 Saatte Kaç Kitap Okuyabilirsiniz?

Listemi gördünüz. Bunlar hadi okuyayım deyip kendime çizdiğim çizgiydi. Çizgimde yalnızca Anna Karenina’yı okumadım. Okuyamadım değil; okumadım. Şuan zamanı değil. Mesela Efsuncu Baba’yı okuyamadım çünkü çok tozlu bir kitap.
Alerjik astımımdan dolayı kapalı ortamda okuyamıyorum kendisini. Eski kitapları çok severim, özellikle sahaflardan alınanlara bayılırım ama şöyle bir sorunum var ki eğer onları okursam GERÇEKTEN BAYILIYORUM 😂


Şaka bir yana, geçen haftalarda “24 saatte 5 kitap okuma hedefi” koydum kendime. Sayfa sayıları değişse de ağırlıklı olarak orta incelikte ve ince kitaplar ile 24 saati tamamladım.
Tabi 24 saat hiç kalkmadan okumadım. Yemek yaptım, dışarı çıktım, basketbol maçı yaptık (yaz akşamı rutinimizdir bu akşam yazı yazmak için evdeyim) ve daha bir çok şey ile beraber bu kitapları bitirdim.
Şimdi gelelim neler okuduğuma;Şaka bir yana, geçen haftalarda “24 saatte 5 kitap okuma hedefi” koydum kendime. Sayfa sayıları değişse de ağırlıklı olarak orta incelikte ve ince kitaplar ile 24 saati tamamladım.
Tabi 24 saat hiç kalkmadan okumadım. Yemek yaptım, dışarı çıktım, basketbol maçı yaptık (yaz akşamı rutinimizdir bu akşam yazı yazmak için evdeyim) ve daha bir çok şey ile beraber bu kitapları bitirdim.
Şimdi gelelim neler okuduğuma;

  • Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç
  • Körlük
  • Bilinmeyen Adanın Öyküsü
  • Mecburiyet
  • Küçük Şeyler
  • Ay Işığı Sokağı
  • Taht Oyunları

Tabi bunlara ek olarak internette okuduğum makaleler yazılar var. Makale deyince biraz advanced seviye gibi görünüyorsa yanlış anlamayın çeşitli bilimsel ve sağlık ile alakalı makaleler. Yani bu biraz youtube’da gereksiz videoları bir kenara bırakıp belgesel izlemek gibi. Sadece ilgi alanımı buluyorum. Hem bu sayede ingilizcemi de zinde tutuyorum 😂

Okuduğum 2 kitap daha olduğuna eminim ancak neler olduğunu bulamıyorum 😂 😂 Neyse artık, gelince aklıma güncellerim. Henüz temmuz bitmedi o yüzden bu ay okuduklarım diyemem ama şunu söyleyebilirim ki bu kitapların birçoğunu 1 günde okudum. Hazirandan 12 gün ışık hızıyla geçtiği için yalnızca 18 günlük temmuzu değerlendiriyoruuum!!

Son olarak, yeni bir liste hazırlamalı ve öyle mi okumalıyım pek emin değilim. Biraz daha zamanla göreceğiniz bir etkinlik devamı olacak olsa dahi bu inşallah bitmeyecek ve ayakta tutacağımız bir kitap okuma kulübü dosyası olacak. Sadece şuan kafamda net şekillendiremediğim için yazmıyorum.

Genellikle sessiz sakin insanlar olduğunuz için neler yaptığınızı bahsetmeyeceğinizden eminim 😂 Ancak eğer bahsetmek isterseniiz, yorum kutucuğu aşağıda kitap okuma kulübü as üs esas asıl asil üyelerimizz!!

No Comments

Leave a Reply