Hedefe Ulaşmanın En Kısa Yolu

28 Haziran 2018

  Eğer varacağınız yol kısa ise masaldaki tavşan gibi oyalanırız. Çünkü çok seviyoruz “az sonra yaparım” demeyi ve asla az sonranın gelmemesini. Ama harekete geçmek başarmanın ilk ve en önemli adımıdır. Haydi bakalım ben başlıyorum! Aylar öncesinden Taht Oyunları’nda son 10 sayfayı bıraktım ki serinin devamını alınca peşpeşe okumuş gibi olayım. Onu tamamlamak, Gazap Üzümleri’ni bitirmek hedefindeyim. Bayağıdır instagramda ve burada kitap yorumu paylaşmıyorum ve instagramda daha doğal bir görüntü elde etmek istiyorum. Bakalım yapacağım bir şeyler.
Bu arada geçen gün gelen yorumlardan dolayı şuraya yazarken içimden sürekli “kısa tut Sinem (S büyük) kısa tut” diyorum. Çünkü korkunç üsluplu kişiler tarafından “bu ne biçim yazı” denilmesinden hiçççççcççç hoşlanmıyorum. Eleştirebilirsiniz yavrularım evlatlarım ama eleştirdiğiniz kişinin edebi kaygı gütmeden içinden geldiği gibi yazan birisi olduğunu unutmayınız.
Konulardan konulara atlamamak, sizli bizli konuşmak hiç bana göre olmadığından dolayı istediğiniz kalıba girmeyeceğim.
NEYSEE
Asıl konum o değil, yukarıya yeni bir “Okuma Listesi” kategorisi ekledim. Bu kategoride yeni aldığım kitaplar, dergiler vs olacak. Yaniii okumadan önce haberiniz olacak. Kim bilir belki beraber okuruz?
İlk listemi buraya bırakıyorum. Okudukça yorumunu “Kitap Yorumu” kategorisine ekleyeceğim. Hem bu kategoride önereceğim kitapları da bulabilir rahatlıkla listelerinizi çoğaltabilirsiniz. Hep bana hep bana olmayacağını bilerek biraz da siz bana kitap önerirseniz çok mutlu olurum!
En başta dediğim tavşan ve hedef muhabbetinin açıklaması işte burada! Elimde okunacak çok fazla kitabım yok bu da “okurum yaaa ne olacak” diye düşündürmemeli beni. Zaten aşırı kullanmadığım telefonuma ek olarak boş geçen zamanlarımı (nadiren boş zamanım oluyor) tamamen kitaba ayıracağım. Okurken kurşun kalem kullanıp not tutma yöntemini kullanıyorum ve bu harika bir şey! 2 gün sonra bile dönüp baktığımda okuduğum anı hatırlayabiliyorum mesela…

• Cousins Pons
• Katip Bartleby
• Gece Yarısına 12 Dakika Kala
• Utopia
• Kana Bulanmış Sakal
• Kayıp Hafta Sonu
• Ada’daki Ev

Elimde okuyacağım dediğim kitaplarım… Bunların haricinde şuan okuduğum ” Gazap Üzümleri” var ve tabi ki Karamazov Kardeşler. Düzenli okusaydım şimdiye bitmişti Karamazovlar ama sakin kafayla okumalıyım diye erteliyorum sürekli. Ah bir bitirsem!

Dipnot: Bu kitaplardan okuyacaklarınız varsa yoruma yazın da beraber başlayıp okuyalım ♡

2 Comments

 • Reply Birsen Akyol 2 Temmuz 2018 at 15:36

  Gece Yarısına 12 Dakika Kala ve Ada'daki Ev merak ediyorum doğrusu. Biraz daha araştırıp okumaya ona göre karar vereceğim. 🙂

  Ayrıca yeni keşfettim blogunu ve takibe aldım seni de beklerim.

  http://www.birsenle.com

 • Reply Birsen Akyol 2 Temmuz 2018 at 15:36

  Sinem bu arada soy isimlerimiz aynı 😀

 • Leave a Reply