Hoşçakal Dijital Dünya!

26 Temmuz 2018

   Belki kısa belki uzun süreli bir dijital kopukluk içerisindeyim 2 gündür. Normalde sürekli çevrimiçi olmasam da elimin altında whatsapp, instagram olan bir telefon vardı. Bazı teknik güncellemeler için servise verdim dün ve muhtemelen 3-4 gün sürecek bir durum. Daha 2.gündeyim ama resmen oksijeni hissediyorum. Ertelediğim birçok şeyi üşenmeden yapabiliyorum mesela. Allah’ın izniyle sonraki zamanlarda da pek kullanmamak için güzel bir adım oldu. Bağımlı ya da müptela değilim telefona çok şükür ama her işimi gören bir zekanın elimde olması da hoşuma gidiyor. 
  Şuan tam yazma duygularındayım mesela bu harika! Ne zamandır “yazamamaktan” yakınıyordum, kendimi daha ferah hissediyorum şuan. Telefonsuzluktan mıdır Ay üzerindeki bazı değişikliklerden midir bilmem hayatımda yavaş yavaş bazı ilerlemelerde bulunuyorum.
Örneğin, bu pazartesi Kuantum Fiziği derslerine hazırlık amaçlı 10 günlük ekstra derslere katılacağım inşallah. Dersle alakalı kitabı yakınlarda hiçbir kırtasiyede bulamadım, en yakın D&R’da kapanmış bu yüzden biraz hüzünlü olsam da gidip almayı düşünüyorum Allah’ın izniyle. Derse de gitmeyi düşünmüyordum açıkcası. Sonuçta yaz günü, hafta içi her gün ve sabah 10’dan akşam 4e kadar bir dersten bahsediyoruz hanginiz koşa koşa gider? BEN! Fitness kaydımı yenilemedim bile gideyim diye 😀 Neyse asıl başlangıcım, rüyamda derste neler yaptığımızı görmem ile başladı. Sonra bir an “tamam gideceğim” dedim ve gideceğim Allah’ın izniyle. 

Bu arada yarından sonra yukarda bahsettiğim Ay ile alakalı durumlardan da bahsedeceğim inşallah. Şuan yazamam çünkü yazarsam hislerimi yazacağım ve onlardan bahsetmek istemiyorum. Sadece, yarın kanlı ay tutulmasını mutlaka izleyin!
Kimler gelip okur sonuçta instagramsız ve whatsappsızım bu ara bilemiyorum. Bilgisayarımda bulabilirsem mutlaka paylaşacağım, zebramoda 2.el ve hiç kullanılmamış bir Winsor&Newton suluboya buldum! Hem de 30 TL!!!!!! Normalde yalnızca boyası 80 liradan başlıyor. Sağolsun gönderen kişi suluboya fırçası (kendinden su haznesi olan) göndermiş. Defterini de burada bir kırtasiyeden alarak totalde maksimum 50 TL gibi bir maliyetle profesyonel suluboya malzemelerime kavuştum! 

Bugünkü şanssızlığım ve bahtsız bedeviliğimi Ay’cığımın dolunaylığına ve hareketlerine yoruyorum. Bir ara sizlere Ay ile olan yakınlığımdan bahsedeyim, kova burcuyum canım! Günlük burç yorumu vs sallamasyonlarına kesinlikle inanmıyorum ama burçların var olduğunu biliyorum. Gezegenlerin hareketlerine ve bazı teknik şekillere göre her burcun farklı özelliklerde olması da inandığım ve kendimde tamamen gördüğüm bir şeydir. Laf aramızda, kolumda 2 tane burç yıldızına ait benler var. Hani her burcun yıldızı olur ya, kolumdaki benlerden (biri solda biri sağda) oluşan 2 tane burç yıldızı mevcut. Biri aslan diğeri yengeç burcu. Bunların da anlamları varmış kişilik üzerinde ama çok ayrıntılı şeyler yazıyordu okurken gözlerim kanadı!
Neyse, bu konuda daha sonra konuşuruz inşallah. Bu hafta telefonuma kavuşursam yeniden 1 hafta her gün burada olmayı düşünüyorum bakalım koşuşturmalı okul günlerine hazır mıyım?
 Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, elinizdeki fırsatları değerlendirmekten ve bilgiye ulaşmaya çalışmaktan asla vazgeçmeyin, sevgiler… 

No Comments

Leave a Reply