Nisan Günlüğümü Beraber Hazırlayalım! #BuJo

Merhaba! Bugün ikinci kez yazı giriyorum ve gerçekten nadir görülmüş bir şey bu. Aslında ilk yazım hiç planda yoktu ama neye niyet neye kısmet demişler. Bu yazım ise günlerdir yazılmayı bekliyor. Aslında çizimleri 3 gün önce tamamladım ama bir şekilde yazasım gelmedi, eksik bir şeyler var. Şuanda da çok içten gelerek yazmıyorum çünkü bu ay video koyamadım. Şubat ayı videolarını çok beğenmediğim için bu ay video eklemedim. Ancak 2 hafta sonrasında düzgün bir kameraya ulaşacağım, inşallah.
Onun haricinde bu ay belki sıkılırsınız diye düşündüm ama genel olarak kendin hazırla günlükler, bujolar böyledir zaten. İlk önce bir taslağınız olur, her ay olacak belirli noktalar olur sonrasında ona eklemeler yaparsınız ay içinde… Mart ayı çizimler olarak zirve bir aydı ama onda da o kadar geç kaldım ki -kişisel sebepler- değil ne yaptıklarımı yazmak, kitap yorumu girmeye vaktim olmadı diyebilirim.
Genel olarak aynı derken, sitemi ilk defa keşfedenler ve yeniden okumak isteyenler için “Şubat Günlüğümü Beraber Hazırlayalım” yazıma buradan ulaşabilir, defterimin genel işleyişini öğrenebilirsiniz. Aşağıya ekleyeceğim kısımlar haricinde kalanlar, ay içerisinde kullandıkça hazırlanan sayfalardır ve burada göremeyeceksiniz muhtemelen. Belki küçük bir yazıyla sonrasında yapabileceklerinizi toparlayabilirim de.
Günlük olarak kullandığım sayfalar en sevdiklerim aslında çünkü sayfalar tamamen bana ait, istediğim gibi yazıp çiziyorum, konuşuyorum. Tabi bütün sayfalar bana ait de işte günlük için ayırdıklarım daha başka, çok başka!

Yine başlarken, cetvelle ya da elde çizmiş olayım hiç fark etmiyor, taslak hazırlamadan tükenmez kalem ile çizmiyorum. Bu arada hep unutuyorum bir ara micron almam lazım çünkü çizim için idealler ve evdeki çok çok çok çok ince uçlu kalemlerim bitmiş, elimdeki en ideal tükenmez /pilot kalem iş görmüyor o kadar da.
İşte sonrasında bööööööyle üstünden geçip alttakini siliyorum ve sonuç mükkemmmel! Bu kez fark ettiniz mi bilmiyorum ama tek sayfaya dik şekilde sığdırdım. Her ay farklı bir şey deneyip en uygun olanı bulmaya çalışıyorum ama Nisan için hazırladığım bu aylık görünüm şuanda ideal görünüyor.
Tabi yan sayfasına yaptığım biraz facia gibi görünebilir ama…

 Böyle bir faciadan bahsediyorum…


Ama şuradaki minik kedi kardeş için aynısını söyleyemem, çok eğleniyor çok!!
aliexpress stamplerimden

    
Bir çok fonksiyonlu sayfa dosyası daha! Az önceki sharpie sayfasının azizliğine uğrayıp arkada maviler görmemle böyle bir çözüm getirdim. Bildiğiniz a4 kağıdı yatay şekilde yapıştırıp uygun yerden katlayarak böyle bir sayfa elde ettim… En alttaki ağaç da aliexpress stamplerinden ama mürekkebim çok iyi değilmiş, güzel bir mürekkep alayım da şekiller düzgün çıksın.
 
   
Bu da yazdığım bloglar ile alakalı olan sayfa… Evdeki sürüsüne bereket bantlar ile küçük bir başlık hazırladım (bantlar starbucks ice frappe bardağında, nasıl yapıldığını söylemesem de olur heralde) . Bu sayfada normalde bloglar hakkında yazdıklarımdan vs bahsediyordum ancak ona gerek kalmadı çünkü artık bir blog defterim var! Evet yanlış okumadınız, artık yazacağım bloglar hakkındaki araştırmalarımı öylesine yerlere değil belirli bir deftere (aşağıda) yazıyorum, neler yapabileceğimle ilgili trick (Türkçe tam karşılık gelecek bir kelime gelmedi aklıma üzgünüm) noktaları not alıyorum. Yapmadığım bir şey değildi ama tek bir defterde toplamıyordum, taslağı oluşturuyordum yazıyordum ve hop çöpe!
 
Fotoğrafların bilgisayarda hazırladığım şekli çok düzgün umarım paylaştığımda da aynı düzende kalır, film şeridi halinde üçleme yaptım ama sonuç ne olur bilemedim. 
Bu ay ile göstereceğim son sayfa (şuanlık) bu. Hedeflerim, neler yapmak istediklerim, neler yaptıklarım vs içeren sayfaların başlangıcı işte burası. Bunları yazarken çoktan doldurdum bile bir sayfasını… Günde en az 6 dk okumak da düzenli olarak uygulayacağım bir işlem. Yani en yorgun olduğum en halsiz olduğum zamanda bile 6 dk okumadan uyumayacağım, inşallah. 
 
 

Başlığa koyduğum için unutmuşum eklemeyi, bu da giriş sayfası…

No Comments

Leave a Reply