Plan Yapmak/Uygulamak

Processed with VSCO with a5 preset

Saat 01.24 olmuş ben daha yeni başladım yazmaya. Yarın sabah 7’de geometrik optik vizem var ama az önce içtiğim Türk kahvesi beni sabaha kadar uyutmayacak gibi görünüyor. En azından denerim. İşte size bir plan !

Tabi ki şaka yapıyorum. Bu bir plan değil. Burada kısaca bahsetmek istediğim kendime kızgınlığım. YA BEN DEMEDİM Mİ KENDİME HER AY GÜNLÜK İÇERİĞİ PAYLAŞACAĞIM DİYE NEREDE ŞUBAT VE MART?! Önce o sesi kıs canım büyük harfleri küçült 🙂

Sonra biliyorsun ki yazmadığın zamanlar keyfinden değil yoğunluktan ve yorgunluktan yazmıyorsun. Güzel bahanelerin var. :):)

İç hesaplaşmalarımın sonu gelmeyeceği için en azından bir tanesini size de bildireyim dedim. Ama daha genel konuşursam, plan yapmak ya da yapılacak bir şeyler belirlemek çok kolay. Ancak bunların uzun vadede sürekli işleyecek planlar olması ya da boş zaman denilen üşenmediğimiz zamanların olması çok zor. Buraya yazıyorum ki nasıl bir aptallık ettiğimin farkına varayım.

Örneğin daha da çok ders çalışmalıyım. Çalışıyorum evet ama neden daha fazlası olmasın ki? Aynı şekilde bullet journal olayında biraz daha özenli olmalıyım. 2 maddeden daha fazlası var aklımda da madem bu örnekleri verdim en başta bunlarla devam edeyim…

Bu plan yapma ve işleme konusunda daha söyleyecek çooooook şey var ancak kendimi uyumaya zorlamalıyım şunun şurasında son 5.5 saatim kaldı uyuyacak.

Ayrıca yarın dershane de var, geçmiş olsun dilekleri kabul edilir!

No Comments

Leave a Reply