Son 48 Saat || 15 Eylül Cumartesi

15 Eylül 2018

  Bütün bir mevsimi tamamlayıp, 3 ay tatili güzelce bitirip yeni eğitim öğretim dönemine başlıyoruz. 48 saatten daha az süre kalan ilk ders günüm sabah 09.00 akşam 17.00 şeklinde. Sonrasında 20.00′ a kadar fotoğrafçılık kursum var. Pazartesi- salı günleri bu şekilde devam ediyor programım. Çarşamba ve Perşembe günleri biraz daha hafifken Cuma günüm komple boş. En çok geri dönüş aldığım günlüklerimin daha dolu dolu geçeceğini umut ediyorum yani. Belki ilk hafta için çok gerekli olmayabilir her gün yazmak ama daha da zorlayacak bu yıl için kesinlikle günlüklere yer vermek istiyorum. Bugün aslında planlarımdan bahsedecektim. Ne yapacağım, hangi yazarları “mutlaka” okuyacağım, nasıl ders çalışacağım vs. Ancak bunu yapmanın zamanı şuan değil, fark ettim.
Birazcık zaman geçirme yazısı olarak kalsın burada ne dersiniz? Hem haber vereyim, Korece çalışıyorum. Alfabe ve kendini tanıtma gibi temelleri oturttum. Okumam yavaş ama 40 tane farklı okunuşlu harf var zorlanmam normal. Bahsettiklerimi 2 günde bitirdim çünkü başlamazsam devamı gelmez biliyorum… Sonrasında 1 haftadır çalışacak potansiyeli hissetmiyorum kendimde. Heves kaçması vs değil, biliyorum ki şuan bakarsam aklımda kalıcı olmayacak. Hani bazı şeylerin olması için doğru zaman vardır ya benim yaşamım aynen o şekilde ilerliyor. Tabi ki olması için çaba gösteriyorum, her zaman elimden gelenin en iyisini yapıyorum ama bazen biraz duraksama, dinlenme gerekiyor. Nasılsa temelleri attım, okulla beraber yavaş yavaş ilerletirim ben bu işi.
Akşam yemeğini hazırlamak için kalkacağım şimdi ama öncesinde bu ara okuduğum, iyice anlamak için yavaş yavaş ilerlemeye çalışmama rağmen 2 günde neredeyse bitirdiğim Yaşamak- Cahit Zarifoğlu kitabını da önereyim. Öyle kuru kuruya önermiyorum, siz şimdiden başlayın okumaya ya da aklınızda tutun ben en kısa zamanda güzelce ve uzuuuuuuuuuuuuuuuunca bir yazı gireceğim. “Ay Sinem çok uzun yazıyorsun okuyamıyorum” diyenleri bu kez görmezden gelip yazacağım. Sonuçta kağıdın pahalılaştığını tuvalet kağıdından anlıyorsunuz, kitap alacağınız yok ben anlatayım da onu okuyun bari(?)

    Bostan ve Gülistan da okul döneminde yanımda taşıyamayacağım kadar ağır (çantamın ne kadar dolu olacağını tahmin bile edemezsiniz) olduğu için evde okuyacağım sıradaki kitabımdır. Tabi tek kitap okumak bana yetmez biliyorsunuz bu sadece okunacaklardan birisi!
Yarın için: muhtemelen güzel bir yere gideceğim yarın, gidersem tüm ayrıntıları yazacağım! 

1 Comment

  • Reply Beyaz Yakalı 30 Eylül 2018 at 08:09

    Yeni dönem, yeni başlangıçlar. Artık yeni sözler söyleme zamanı.

  • Leave a Reply