Yeni Bir Sayfa!

  Her zaman olduğu gibi, maceralarıma bir yenisini eklediğim buradan iyi akşamlar. Çok resmi başladım durun böyle de olmadı.

Şimdi, başlayalım!

Öncelikle, blogspottan gelen canlarım merhaba! Yeni bir eve taşınmış gibi hissediyorum kendimi, buyrun ayakkabıları çıkarın da girin temizliği yeni bitirdim. İlk defa bir yazıma tanık olanlar ise korkmayın, sakince okumaya devam edin çünkü ben böyleyim.  Bazen mutlu, genellikle her şeye olumlu yaklaşan ama zaman zaman da isyankar ve aykırı. Daha önce “.com” kullanıyordum ama yine blogger platformundaydım. Bu kez yepyeni bir platformdayım ama Sinem’liğimden ödün verdiğim söylenemez. Halen kurabiye yapıyorum, resim çiziyorum, fotoğraf çekiyorum. Ve halen izlediğim dizi- filmlerin sonunu getiremiyorum.

Biraz geç kalınmış bir taşınma süreci oldu benim için. Buraya geçiş sebebim daha çok kodlarla programlarla eklentilerle uğraşmak istememdir. Aynı zamanda wordpress SEO anlamında çok daha profesyonel. Blogger içerik olarak çok basit ve uğraşsız geliyordu bana. Tabi ki benim için çok çok özeldir blogspot. Buraya da daha başlar başlamaz alıştım. İş olarak yazdığım bloglarda wordpress kullandığım için (ve mobil kullanıma da çok uygun) buraya yabancılık çekmiyorum.

Hatta şuan ki sayfa görünümü de hoşuma gitti. Size yansıyan çok farklılık olmayacak çünkü bloggerdaki temamı burada da kullanıyorum (daha gelişmiş versiyonu üstelik).
Araya farklı şeyler yazmışım, geç kaldığımdan bahsediyordum! Yoğun ve aklıma geldikçe ağlama krizi geçireceğim bir sınav haftasından çıktım. Gerçekten aklıma geldikçe ağlamak istiyorum. KİMSE BANA ÜÇÜNCÜ SINIF ÇOK ZOR DEMEDİ. Zor da değil aslında derslere girip dinleyince gayet güzel, ödevleri yaparken de bir problem yok. Sıkıntı şu, sınavda elimiz ayağımız yer değiştiriyor. Bu yıl matematiksel fizik dersleri alıyoruz, ekstradan yalnızca akustik fiziği dersi alıyorum.

Hatta sınavı da harika geçen bir dersti akustik. Sınavdan 65 aldım! Ben en az 80 derken 65 ne demek ayahahahahahahahy daha da kötüsü beraber çalıştığım arkadaşlarımda (onların da güzel geçmişti) da durum aynı! Kuantum daha açıklanmadı, açıklanacağı gerçeğini düşünmek dahi istemiyorum. İçim rahat aslında, sonuçta gecemi gündüzüme katarak çalışıyorum. Öyle son 2-3 hafta çalışmak da değil, dönem başından beri düzenli bir çalışma halindeyim. E bu vizeler de bana ne gösterdi; finallere asıl gülüm! Yüksek almanın haricinde, neler sorulacağını az çok biliyorum artık. Yani soru tarzları yabancı gelmeyecek inşallah artık.

Hadi bakalım, yarın başlıyoruz derslere!
Sınav haftam olduğu için kursa da gidemedim 1 hafta. 2.haftanın ilk dersinde Galata’ya gittik, yarın da inşallah dış çekimdeyiz. Bakalım okulda elimde fotoğraf makinesi ve tripodla sürünmek nasıl olacak, yarın bavulla mı gitsem? Yok yok 3 çanta iyidir. ahahhahhad insanlar “moda” adı altında 3 çantalı geziyor bense çanta sayımı 3e indirebildiğim için seviniyorum.

Yazının en başına en sevdiğim fotoğrafı ekliyorum Galata’dan. Aslında dış çekimleri çok seviyorum. Ders saatimiz akşam 17.00-20.00 arası olduğu için çekimlere de bu saatlerde gidiyoruz. Tam güneş batışıyla akşam oluşu arası… Oldukça kalabalık ve gerçekten çooooooooooook sevdiğim bir ekibiz. Daha önceki gittiğim kursta buradaki samimiyetin bir damlası dahi yoktu diyebilirim(oradakileri de çok severim o ayrı ama bu yıl daha farklı). Çekimlerimiz de çok güzel geçiyor dolayısıyla. Ama ne olursa olsun, kamera elimdeyken ve fotoğraf çekerken tek başımayım. Kendim görüyorum, karar veriyorum ve çekiyorum.

Özellikle Galata çekiminde bir fotoğrafçı gibi hissettim kendimi. Bu zamana kadar hiç bu şekilde hissetmemiştim, daha zamanı var diyordum. Ki çektiğim fotoğraflar da gerçekten oldukça iyilerdi, buraya eklerim. Muhtemelen bundan sonraki fotoğraf çekimlerimde de aynı duyguyla hareket edebileceğim. Asla “ben bir fotoğrafçıyım” diyemiyorum, pişmedim daha. Ama “fotoğraf benim bir parçam” diyebiliyorum. Bu da güzel hissettiriyor. Bakalım yarın yanında 1 tonla dolaşırken de rahat hissettirecek mi!!!!!

Fotoğraflardan bir kaç tane buraya ekliyorum, yorumlarınızı da bekliyorum…

4 Comments

 • Reply ayseninkitaphanesi.wordpress.com 14 Kasım 2018 at 09:52

  Guzel fotograflar..

  • Reply Sinem 16 Kasım 2018 at 08:12

   Teşekkür ederim 🙂

 • Reply Serap 11 Kasım 2018 at 20:53

  Fotoları çok güzel ne ile cekiyorsun ? Özel bi foto makinan var mı ?
  Be de foto çekmeye çok merakliyim da

  • Reply Sinem 11 Kasım 2018 at 21:13

   Teşekkür ederim. Fujifilm S200EXR modelini kullanıyorum. EVF model (yarı profesyonel) bir makine. Ancak en iyi fotoğrafı en pahalı makinelerin çekmediğine inanan biri olarak, telefonla dahi en başarılı kareleri yakalayabilirsiniz. Sadece görmek ve doğru anı yakalamak önemli

  Leave a Reply