Yeniden Denemek İçin Güzel Bir Gün |1.Gün| #sekerveganı

 Daha dün konuştuk burada neler yapacaklarımdan. Daha doğrusu birkaç yazıdır sizlere ufak ufak bir şeylerden bahsediyor, “şunu da yapayım” diye yazıyorum. Ama hiçbir şey yazmakla bitmiyor. Yazıp da planlaması, uygulaması ve bunu tüm zamana yayması var. Şeker veganı dediğim olay tam da bu planlarımdan. Özünde şeker içeren, işlenmiş gıdanın her türlüsü yenmeyecek olsa da okul hayatımın koşullarına uygun olarak maalesef tüketiyorum.
Bugün evden kuruyemiş, meyve gibi atıştırmalıklarla çıktım. Sonrasında evde de abur-cubur yememeye dikkat ediyorum (şuan). Bu tip küçük önlemlerle yapay olan tüm tatları hayatımdan çıkarmak istiyorum. Tabi ki bu demek değil ki asla hamurişi ya da ekmek ya da cips yemeyeceğim. Normalde daha yolun başında her şeyi kesip atmak gibi huylarım vardır. Bu kez daha temkinli yaklaşacağım. Örneğin makarna varsa yemekte alternatif bakacağım o da olmazsa miktarı az tutacağım gibi. Tabi vücuda giriyor olmasının bile zarar olduğunu biliyorum aklım yine tamamen kesip atmakta şekeri ama yapmayacağım. Bu kez daha ferah şekilde başladım. Daha ilk günüm, inanın uyması çok çok çok zor olan bir günde uygulamaya başladım bunu ama yememenin daha doğrusu yemeğini yanında taşımanın en güzeli olduğunun da farkındayım.
Hadi bu yolda bana katılmak için abur cubur dolaplarınızı kapatıp elinizdeki cips paketlerini sakince yere bırakın!

NOT: Ara sıra gidişattan -eğer bir gidişat söz konusu olursa- bahsedeceğim. Şuan tek hedefim şeker yememek! 

2 Comments

  • Reply Beyaz Yakalı 12 Ekim 2018 at 11:35

    Şekerden hızlıca uzaklaşmalıyız, vücuda olumsuz etkisi düşündüğümüzden de fazla. Ayrıca gluten bir çok hastalıkların sebebi. Ekmeğin beyazı, siyahı, tahıllısı farketmez, hayatımızda olmamalı, vücudun ihtiyacı da yok.

  • Reply incidennotlar 9 Ekim 2018 at 14:11

    Çok doğru bir yoldasin.Keske bende senin gibi yapabilseydim

  • Leave a Reply