Zamanı Değerli Kullanmak || SinexGünlük ||

Bugün okulda olduğum, daha doğrusu tüm gün okulda olduğum için yaptığım tek şey derslere girmek olsa da şunu söylemeliyim ki hafta harika başladı. Derslerden yemek yemeye zaman bulamadığımız oluyordu ya da yemekten derse koşuyorduk bu son haftamız olduğundan mı bilinmez dersimiz erken bitti.

Üstelik çalışacağımız dersi de hemen çalışıp bitirdik. Şükrediyorum vallahi. Yoksa bütün gün “her şeyin bu kadar yolunda olması normal değil” diye dolaştık. Ama normalmiş 😂  Uzun bir aradan sonra zaman kavramı bugün tam istediğim gibiydi. Okulda, evde her şeyime zaman yetti. Mesela okuldan 8de geldim, 9da 1 saatliğine uyudum ve tam 10da uyandım. Sonrasında ders çalıştım ve gayet verimliydi. Muhtemelen sakince ilerlediğim ve uzun süredir planlı olduğum için bu durum böyleydi. Saat şuan gece 1.30 civarları, uyumak için 5 saatim kaldı yani. Alıştı canım bünyem. Bu arada çok uzun zamandır kahve de içmiyorum. Uyanmak için su içiyorum bazen de çay. Kahve içmeye bir başlasam yeniden oooooooo ooooo oo ama başlamayacağım. Kahveyi çok severim ancak uykumu açması için değil öylesine bir zaman canım isterse içme kısmına geçmeye zorluyorum kendimi. Konu buraya nereden geldi?!!

Ay uyuyacaktım. Son olarak bugün bu yılın ilk fizik kulubü toplantısını da yaptık bakalım neler bekliyor bizi… 3 yıl önce 1.sınıfta katılmıştım ve o zaman 3.sınıflar bana çok enteresan geliyordu nasıl geldiler oraya kadar diye. Şuan 3.sınıf olan benim ve inanın 3e gelmekte hiçbir şey olmadığını bu yılki derslerden sonra anladım.

Ama güzel bir taktiğim var, büt tarihlerine bakmadım sadece finallere baktım ki hiç büte girmeden finalden hooop diye geçeyim. Amiiiiiin!!

No Comments

Leave a Reply